Taupīsim un saudzēsim

Septembrī grupas “Marītes” bērni izzināja tematu “Taupīsim un saudzēsim”. Bērni mācījās atšķirt jēdzienus, izteica savus minējumus par to, ko vajag taupīt un ko saudzēt. Visi kā viens zināja, ka jātaupa nauda un elektrība un jāsaudzē planšetes un telefoni. Tuvojoties temata noslēgumam bērni jau zina, kā izmantot papīru taupīgi, zina, ka jāsaudzē lietas mums apkārt un jāsaudzē daba.
Lai labāk izprastu, kāpēc jāšķiro atkritumi un kāds labums no tā, grupas “Mārītes” bērni devās mācību ekskursijā uz “EKO Kurzeme”.
Bērni uzzināja kā pareizi jāšķiro atkritumi, lai tie nonāktu otrreizējai pārstrādei un iegūtu jaunu izskatu. Bērni ar lielu interesi klausījās speciālista stāstījumu un ievietoja līdzpaņemtos nederīgos priekšmetus attiecīgajos konteineros.
Viesojoties “EKO Kurzeme”, dzirdot un redzot, kāds darbs jāiegulda,  secinājām – līdz jaunam otrreizēji pārstrādātam materiālam ir garš ceļš, darbs pie tā nav viegls, tāpēc jāšķiro atkritumi pareizi.
Temata ietvaros pētījām dažādus priekšmetus, no kāda materiāla tie gatavoti, kopīgi prātojām, ar ko varētu rotaļāties, lai nebūtu rotaļlietas jāpērk, tādējādi ietaupot naudu. Aicinājām ģimenes kopā ar bērniem pagatavot kādu rotaļlietu no mājās pieejamiem materiāliem. Veidojot izstādi no pašu gatavotām rotaļlietām gan mums, pieaugušajiem, gan arī bērniem bija pārsteigums, cik dažādas lietas var paši izveidot (foto galerijā).
Sakām paldies vecākiem par atsaucību un sadarbību.

Grupas "Mārītes" skolotājas Vaira Blumberga, Ramona Šķēdniece


Manikīra meistare ciemojas “Vāverēnos”

            Septembrī “Vāverēnu” grupā tiek aktualizēti dažādi drošības noteikumi. Gan kā droši darboties grupā, gan laukumiņā, gan sporta un mūzikas nodarbībās. Aktīvi iepazīstam ceļu satiksmes noteikumus – kā droši pārvietoties pa ceļu. Lai bērniem atgādinātu, cik svarīga ir personiskā higiēna, roku mazgāšana un kopšana, uzaicinājām ciemos manikīra meistari Elvīru. 
Pēc mūzikas nodarbības, bērnus grupā sagaidīja smaidīgā manikīre Elvīra. Līdzi bija paņemti dažādi piederumi, instrumenti un, protams, spožais ikdienas koferis ar dažādiem spīdumiem, paraudziņiem un nagu lakām. Sākumā bērni kopīgi centās noskaidrot, kas tad īsti ir manikīra meistars. Jautājums, izrādījās, diezgan mulsinošs, jo bērni klusēja. Kopīgi noskaidrojām, ka manikīra meistars kopj nadziņus, lai tie būtu stipri un spētu pasargāt mūsu pirkstus. Tad meistare demonstrēja, kā viņa ievēro drošības noteikumus savā darbā – lieto priekšautu, gumijas cimdus, sejas masku un dezinficē rokas. Bērni uzmanīgi klausījās un izteica minējumus, kāpēc tieši šāds “ekipējums” ir nepieciešams. Elvīra parādīja savus instrumentus – šķērītes, knaiblītes, vīles. Lielāko daļu bērni atpazina un zināja to pielietojumu. 
  Kad tika parādīta nagu laku paraudziņu grāmata, bērni sajūsmināti vēroja un viens otram stāstīja: “Manai mammai ir šādi nagi!” No lielā piedāvājuma bērniem diezgan grūti nācās izvēlēties to skaistāko – vai tumši rozā, vai gaiši, zilā? Varbūt tomēr baltu? Melnus arī var?
  Elvīra rosināja bērnus pastāstīt kāpēc ir jāmazgā rokas. Bērni zināja, ka uz rokām dzīvo baciļi un tie baidās no ūdens un ziepēm. Kopīgi tika veikts eksperiments “Jautrie pipari”, kā rezultātā bērni redzēja kā “baciļi” un “mikrobi” paliek uz rokām, un kā tie mūk, ja tiek lietotas ziepes. Tad kopīgi devāmies nomazgāt rociņas un meistarīte bija sagādājusi krāsainus pašlīmējošos dimantiņus, ko uzlīmēja bērniem uz nadziņiem. Stunda paskrēja nemanot un bērni priecīgi teica “uzredzēšanos” un “Kad tu atkal atnāksi?” mūsu jauniepazītajai manikīra meistarei Elvīrai (foto galerijā).

Grupas “Vāverēns” skolotājas Liāna Žukovska un Anda Kravinska


Grupas Sarkangalvīte bērni svin tēvu dienu

Grupas Sarkangalvīte bērni svin tēvu dienu

Kas ir mammai  otra puse?
Kas prot strādāt smagus darbus?
Kas prot taisīt putnu būri?
Kas prot stūrēt auto stūri?
Kas nes plecus mazo brāli?
Kas prot priecāties un jokoties?
Protams, tas ir tētis mans pasaulē viss labākais!
                                    ( A. Freiberga)

  Tēva diena ir svētki, kas veltī  Tēva lomas godināšanai ģimenē un sabiedrībā! Tēva diena tiek atzīmēta 2. septembra svētdienā! 2023 gadā šos svētkus ģimenē svinējām 10. septembrī, bet savā bērnu dārzā Pasaciņa”, grupā Sarkangalvīte tos svinējām 12. septembrī. Tēva dienu var atzīmēt dažādi - doties pārgājienā un pavadīt dienu kopīgās aktivitātēs, bērniem pašiem pagatavot kādu apsveikumu vai ko gardu. Ko šogad darījām  mēs?
 Tēva dienas pasākums sākās  ar tēva godinošu, kur visas pēcpusdienas  garumā notika  aktivitātes tēviem ar savām atvasēm – dabas spēles, stafetes, vingrošana,  atrakcijas, izglītojošas aktivitātes, spēka vingrinājumi svētku kulminācijā degustācijas (pašu vārītam ābolu ievārījumam), pankūku cepšana, tējas vārīšana - cienāšanās un  brīvām sarunām tēviem ar meitām vai dēliem. Mēs ticam, ka vislabākās dāvanas ir tās, kas nāk no sirds. Līdz ar to nav svarīgi, cik liela, vai dārga – galvenais ir tas, lai tā sniedz gandarījumu, prieku labi pavadīt laiku kopā. Ikdienas steigā ne vienmēr izdodas sanākt kopā tik bieži cik pašiem nereti gribētos. Tāpēc kvalitatīvs laiks kopā ir labākā dāvana (foto no pasākuma galerijā).

Pēc pasākuma varen apmierināts tētis teica:
"Saņemot ielūgumu uz tēva dienas pasākumu, bijām patīkami saraukt, jo pirms tam tāda veida pasākumi, kas būtu domāti tikai tēviem ar bērniem, nebija bijuši. 12. septembrī  ieradāmies bērnu dārzā, audzinātājas mūs laipni sagaidīja. Pasākumu iesākām ar sasveicināšanās rotaļu un turpinājām ar citām rotaļām, bija arī aktivitāte – atpazīt savu bērnu zīmējumus, tur veicās grūti  un bija nepieciešama bērnu palīdzība. Biju priecīgs, redzot ka bērns ir centies gatavoties pasākumam un to cik bērns bija priecīgs. Neizpalika arī smagākie tēta darbi. Kopīgiem  spēkiem tētiem ar bērniem bija pašu taisītais autobuss jāpārstumj uz jaunu vietu. Pēc labi padarīta darba mūs cienāja ar uz vietas ceptām pankūkām. Tās bija neticami garšīgas, kā bērnībā. Un  uzzinot, ka ievārījumu bija gatavojuši bērni paši, pankūkas likās vēl jo labākas. Esmu pateicīgs audzinātājām un auklītei par uzņemšanos, izdomu un prasmi vairot bērnos prieku. Labprāt  piedalīšos arī citos pasākumos. Paldies!"

Alises tētis saka:
"Š. g. 12 septembrī tika rīkots Tēta dienas pasākums, kas mūsu ģimenei ļoti patika un mājās tiek pārrunāts  vēl šodien. Tiek runāts par neaizmirstamo launagu svaigā gaisā, jo cept pankūkas uz ugunskura un redzēt bērnu lielo apetīti, ir neizsakāms prieks. Liels prieks redzēt un dzirdēt bērna priekus un ovācijas rīkotajās atrakcijās, kad sacentās visi tēvi savā starpā. Bija ļoti liels prieks piedalīties šajā pasākumā, tāpēc saku LIELU PALDIES audzinātājām un auklītei par šo lielisko pēcpusdienu, kuru mums tētiem uzdāvinājāt kopā ar bērniem."

Emīlijas tētis Mārtiņš saka:
 "12.septembris grupā “Sarkangalvītes” bija īpaši spraigs, skanēja smiekli un prieki. Ciemos bija ieradušies tēti, lai kopā pavadītu laiku ar saviem bērniem. Pasākums tētiem bija ļoti sirsnīgs un aktīvs, jo lecām stafetes maisos, atpazinām savu bērnu zīmējumus. Skanīgu emociju pilna bija stafete ar dārgumu celšanu un  nodošanu roku rokā, kur dārgumi bija mūsu priecīgie bērni. Tēti var visu, pat stāvošu autobusu pārvirzīt no viena laukumiņa uz otru. Tētu dienas pasākums noslēdzās ar visgardākajām pankūkām un ābolu ievārījumu, ko bija gatavojuši mūsu bērni kopā ar audzinātājām un auklīti. 
Paldies mūsu grupas audzinātājām un auklītei, kuras kopā ar bērniem tētiem  šo dienu padarīja īpaši sirsnīgu un atraktīvu!"

  Paldies tēviem par atsaucību kopā būšanu. Par to, ka pasākums  izdevies liecināja Tēvu neviltotie un no sirds izteiktie pateicības vārdi un atsauksmes.

   Ruta Kāpiņa, Daiga Lizandere, Kristīne Meija, Ludmila Platace 

Saldū 2023 gada septembrī


Pasaciņa ielīgo Jāņus

Pasaciņa ielīgo Jāņus

Gandrīz kā Jāņos - bez lietus nevar! Rīta lietus lāses nenobiedēja Pasaciņas Jāņa bērnus sākt ielīgot svētkus, aicinot pulkā Jāņa māti (mūzikas skolotāju Ilzi Gromovu):

Nāc pulkā, Jāņa māte,
Saņem savus Jāņa bērnus.
Jāņa bērni sanākuši,
Jāņa zāles lasīdami.

Ar Jāņu zālēm rokās, puķu vainagiem galvā, skaļi iedziedot Līgo dziesmas, Pasaciņas bērni izzināja Jāņu dienas tradīcijas caur tautasdziesmām, rotaļām un ticējumiem. Dziedājām, līgojām tā, ka mākoņi pagaisa un sāka spīdēt saule. Kas tās par Jāņu dienas svinībām bez ugunskura. Mums tas bija īpašs – ziedu ugunskurs, katrai grupai savs. Pat paši mazākie mēģināja tiem tikt pāri – lecot, kāpjot vai vienkārši apejot – bet pamēģināts bija! (foto galerijā)
Lai skaists Līgo vakars ar Jāņu dienas kulmināciju gan bērniem, gan viņu vecākiem, ģimenēm un Pasaciņas darbiniekiem!
Līgo, Līgo!

  Vadītājas vietniece izglītības jomā Gita Roze