Pasaciņai dzimšanas diena

Visur notiek rosība – kāds vēl izmēģina uznācienu uz skatuvi, kāds pieliek gaismas, kāds velk kostīmu, kāds dala kūku …. Visi, visi rosās, jo Pasaciņai paliek 43!
Kur dzimšanas diena, tur kūka, kur kūka – tur Karlsons. Bet izrādās, ka tik ātri arī Karlsons nevar tikt pie kūkas, tā ir jānopelna. Dzimšanas dienas ballīti atklāja grupas “Kamenīte” bērni ar dziesmu “Dzimšanas diena”. Un tā katra grupa bija sarūpējusi kādu priekšnesumu, kurā atklājās Pasaciņas bērnu talanti – kāds dziedāja, kāds solo dziedājumu izpildīja, kāds dejoja, kāds muzicēja, kāds arī angliski dziedāja….. Visi, visi uzstājās, priecājās, aplaudēja….. Skanēja arī Mārtiņa un Kates kopradītā dziesma par Pasaciņu, kurai šajā dienā bija pirmatskaņojums.

Dzimšanas diena bija izdevusies ar priekšnesumiem, ballīti, salūtu un, protams, kūku gan bērniem, gan Karlsonam (foto galerijā).
Augstu laimi, prieku Pasaciņai un tās iemītniekiem!
Gita Roze 
Saldus PII “Pasaciņa” vadītājas vietniece izglītības jomā


Grupā “Sarkangalvīte” pēta KOSMOSU

Šajā mēnesī grupiņas “Sarkangalvīte”  bērni, grupas darbinieki un vecāki devās piedzīvojumā kosmosā. Iesākām ar Saules sistēmas un tās planētu izpēti, padarot zinātni bērniem aizraujošu un saprotamu. Katra diena bija kā jauns piedzīvojums: kāds līmēja, kāds zīmēja, kāds veidoja savu raķeti, kosmosa kuģi, skafandru un citus kosmosa brīnumus. Protams, neizpalika arī bērnu kopdarbs ar vecākiem, darinot savu unikālo raķeti, kas palīdzēja apgūt fizikas pamatus, sadarbību un radošo domāšanu.
Turpinot tematisko piedzīvojumu, mūsu grupa pamazām pārvērtās par kosmosa izpētes bāzi. Bērnu fantāzijai nebija robežu, kas ļāva atklāt kosmosu ar bērnu acīm. 
Mūsu kosmosa bāzē ciemojās arī gada simbols Pūķis, kuru bērni iepazīstināja ar saviem radītajiem brīnumiem, stāstīja par saviem piedzīvojumiem kosmosā un aicināja piedalīties viņu fantastiskajos piedzīvojumos.
Temata izpēte noslēdzās ar burvīgu kosmosa kuģu parādi bērnudārzā. Bērni lepojās ar savu veikumu, kas atspoguļojās skatītāju acīs un aplausos.  Tā bija ne tikai kosmosa tēmas izpēte, bet arī piedzīvojums, kas aizsākās ar zinātkāri un beidzās ar prieku un kopdarbu.
Mūsu brīnumainos, fantastiskos, jaudīgos kosmosa kuģus vēl joprojām var apskatīt ikviens iestādes izstādes galerijā (foto galerijā).

Grupas "Sarkangalvīte" skolotājas Ruta Kāpiņa, Daiga Lizandere un Kristīne Meija


Ziemassvētku radošās darbnīcas” grupā “Pūcēns”

Decembris PII “Pasaciņa” ir brīnumu un gaidīšanas laiks. Mēs grupas “Pūcēns” skolotājas Zanda, Daiga un skolotāju palīdze Ligita vēlējāmies svētkus bērniem radīt īpašus un sirds siltus, tāpēc izlēmām iesaistīt bērnu vecākus “Ziemassvētku radošajās darbnīcās”, kas notika 2023. gada 20. decembra pēcpusdienā. Vecāki tika sagaidīti ar bērnu ceptajām piparkūkām, tēju un citiem gardumiem. Bērni dziedāja dziesmas, runāja dzejoļus un dejoja dejas kopā ar vecākiem. Pēc dziesmām, dejām un cienāšanās pienāca laiks, kad vecāki kopīgi ar bērniem varēja radoši izpausties svētku kartiņas izveidē. Bija prieks vērot, kā bērni ar vecākiem pavadīja laiku sirsnīgā atmosfērā kopīgi darbojoties. Tapa ļoti daudzveidīgas ziemassvētku kartiņas, ar kurām bērni varēs iepriecināt kādu ģimenes locekli svētkos. Prieks, ka mēs varējām pabūt kopā un dāvāt viens otram siltas sarunas un smaidu (foto galerijā).

Grupas "Pūcēns" skolotājas Zanda Vainovska un Daiga Kārkliņa


PII “Pasaciņa” pirmsskolas skolotājas pilnveidoja digitālās prasmes Spānijā

PII “Pasaciņa” pirmsskolas skolotājas pilnveidoja digitālās prasmes Spānijā

No 13. līdz 17. novembrim pilsētā Malaga, Erasmus + projekta “Digitāla uz spēlēm balstīta apmācība” ietvaros PII “Pasaciņa” pirmsskolas izglītības skolotājas Anda Zariņa un Ruta Kāpiņa piedzīvoja neaizmirstamu ceļojumu mācībās par kodēšanu un robotiku izglītībā. Šī iespēja atklāja jaunus horizontus un izjūtamas priekšrocības, kas veido nākotnes izglītību. Viens no galvenajiem dalībnieku iespaidiem bija interaktīva pieeja robotikas apguvei, praktiski uzdevumi un praktiskā darbošanās, kas sniedza dziļu ieskatu kodēšanas un robotikas jomā. Šis kurss bija kā ceļojums uz zināšanām, piedāvājot iespēju apgūt kodēšanas un robotikas prasmes, izbaudīt kultūras mantojumu un sadarboties ar citu valstu pedagogiem nozarē, atstājot neaizmirstamas atmiņas un pieredzi, kas turpinās ietekmēt dalībnieku profesionālo attīstību.

Kursu mērķis bija saprast, cik būtiski ir bērnus iesaistīt kodēšanas un robotikas aktivitātēs, kas palīdzētu viņiem attīstīt kritisku, radošu un uz sadarbību vērstu domāšanu, mudinot bērnus pieņemt lēmumus un izmantot izmēģinājumu un kļūdu metodi, tā veicinot komandas darbu un problēmu risināšanu ikdienas izaicinājumos. Turklāt tā vairo bērnu pašapziņu un ļauj pārvarēt šķēršļus starp priekšmetiem (arī tiem, kas tik ļoti nepatīk vai nepadodas), jo nodrošina starpdisciplināru apmācību. “Spēlējoties” ar robotiņiem, programmējot apgūst dažādas akadēmiskās zināšanas, prasmes un iemaņas, kas savukārt palīdzēs īstenot pirmsskolas mērķi un veicinās bērna attīstību kopumā.

Kopējās atsauksmes par starptautiskajiem kursiem ir pozitīvas, tie nodrošina plašāku redzes loku par izglītības sistēmu Eiropā, un iedrošina jaunās inovācijas ieviest arī mūsu iestādē. Šis kurss bija ne tikai zināšanu apguves ceļojums, bet arī kultūras baudījums, atvērtības un jaunu iespēju avots pirmsskolas izglītības skolotājām.

Saldus PII “Pasaciņa” pirmsskolas izglītības skolotājas Anda Zariņa un Ruta Kāpiņa