Erasmus+ projekta mobilitāte Maltā

Erasmus+ projekta mobilitāte Maltā

No 2024. gada 6. maija līdz 12. maijam  PII “Pasaciņa”  pirmsskolas izglītības skolotājas Zanda Vainovska un Lāsma Gruze devās Erasmus + projekta “Digitāla uz spēlēm balstīta apmācība” ietvaros uz skaisto Sant Džuliānas pilsētu Maltas salā.
Projekta mērķis bija apgūt jaunas metodes digitālo tehnoloģiju integrēšanai mācību procesā strādājot ar datoru.
Projektā piedalījās arī citi skolotāji no Eiropas valstīm - no Lietuvas, Rumānijas, Grieķijas un Horvātijas.
Kursa laikā ieguvām zināšanas un prasmes par dažādu digitālo rīku izmantošanu mācību procesā. Tika apgūtas metodes, kā veidot interaktīvas prezentācijas, spēles un mācību materiālus, izmantojot tādas platformas kā Tinywow, Mindomo, Storyjumper, Firefly, Quizizz, Wordart, Learningapps, Canva, Udio, Genial.ly, Groupwork, Magicschool. Kursā iegūtās zināšanas un prasmes varēsim izmantot savā ikdienas darbā, lai padarītu mācību procesu PII “Pasaciņa” vēl mūsdienīgāku un saistošāku.
Kursa organizatori bija sarūpējuši neaizmirstamus iespaidus, lai iepazītu Maltas salas krāšņumu un kultūru. Vienas dienas garumā mēs devāmies kopīgā ekskursijā, lai apskatītu un iepazītu Maltu no dažādām pusēm. Pirmā pieturvieta - Blue Grotto, vieta kura apbur ar alām un dzidro ūdeni- pasakaini skaisti. Pēc tam devāmies uz Hagar Qim, kas ir aizvēsturisks tempļa komplekss Maltas salā. Tā ir viena no senākajām atrastajām reliģiskajam celtnēm uz Zemes (celta vairāk nekā pirms 5000 gadiem), un ir apbrīnas vērta. Turpinājumā devāmies apskatīt zvejnieku ciemu Marsaxlokk, protams, visu uzmanību tur piesaistīja krāsainās tradicionālās Maltas zvejas laivas. Un noslēgumā devāmies Mdina, jeb kluso pilsētu, kura nobūra ar savām šaurajām ieliņām un iespaidīgo arhitektūru.
Kādā citā pēcpusdienā, pēc kursos pavadītas dienas, visiem dalībniekiem no organizatoru puses tika piedāvāta iespēja pavadīt vakaru Maltas St. Mosta restorānā “Ta’ Marija”, baudot Maltas tradicionālos ēdienus un dzērienus, kā arī iepazīt un redzēt Maltas tautas tērpus un tautas dejas.
Arī mums vienā no pēcpusdienām bija iespēja pārstāvēt savu valsti un iepazīstināt citus ar Latviju. Bijām padomājušas gan par latviskajiem aksesuāriem, gan tautas dejām, gan gardumiem. Savukārt, visu brīvo laiku mēs izmantojām, lai apbraukātu un iepazītu Maltas salu un apbrīnotu tās skaistumu.
Kursa pēdējā dienā visi kopā devāmies uz Maltas galvaspilsētu Valletu, kur viesojāmies Interaktīvajā zinātnes centrā “Esplora”, kā arī apskatījām krāšņo pilsētu. Apmācību noslēgumā saņēmām sertifikātus par iegūtajām zināšanām. Esam ieguvušas ne tikai jaunas zināšanas, kuras varēsim pielietot savā darbā, bet arī ieguvām draugus no citām valstīm un neaizmirstamas emocijas.

Paldies Erasmus+ projektam par jaunām zināšanām, emocijām un brīnišķīgo iespēju redzēt un piedzīvot (foto galerijā).

Saldus PII “Pasaciņa” pirmsskolas izglītības skolotājas Zanda Vainovska un Lāsma Gruze.


“Rausīši” sporto kopā ar vecākiem

22.05.2024. PII “Pasaciņa” rīts sporta skolotājai Kristai iesākās darbīgi, jo šodien notiek Sporta svētki bērniem kopā ar vecākiem “Sportojam kopā”. Pasākuma dreskods - puķes, strīpas, pumpas, pūkas, rūtis, sirsniņas un spīdumi.
Paldies lieliskajiem Rausīšu grupas vecākiem par sportiski, aktīvi un jautri kopā pavadīto laiku, piedaloties stafetēs, spēlēs un citās aktivitātēs. 
Pirms sportisko stafešu sākšanās iesildīšanās deju demonstrēja “Pūcēnu” grupas bērni. Uz pasākumu bija “atlidojuši” 2 kukainīši – Bitīte un Mārīte (sporta skolotāja Krista un mūzikas skolotāja Ilze).
Par visiem bērniem bija padomāts – sportiskās aktivitātes bija interesantas un aizrāva ik vienu - gan lielu, gan mazu, gan brāli, gan māsu, gan tēti, gan mammu. Vecāki ar lielu aizrautību kopā ar bērniem iesaistījās sporta skolotājas sagatavotajās aktivitātēs (foto galerijā).
Par piedalīšanos visi Sporta dienas dalībnieki saņēma “medaļu”.
Ģimenes sporta svētku moto – vecāku un bērnu kopīgi sportiski aktīvi pavadītais laiks.

Grupas “Rausītis” skolotāja Kristīne Meija un skolotājas palīdzes Aiga Braslauska un Svetlana Ķempele


Es pats

Es pats

Mēneša tēmas “Es pats” ietvaros, 30. aprīlī “Saules Zaķēnu” grupiņā viesojās Jānis Ilmanis, kurš ir mūsu grupas audzēknes Katrīnas tētis.  Katrīnas tētis mums pastāstīja par savu hobiju- ģitāras spēlēšanu, pastāstīja par to kā pašmācības ceļā apguva pirmos akordus, kā radās interese un mīlestība pret mūziku un ģitāru.
Katrīnas tētis līdzi bija paņēmis akustisko ģitāru, ukuleles, elektrisko ģitāru un džambu. Bērni varēja iepazīt, izmēģināt instrumentus, nofotografēties ar tiem, bet pirms tam Katrīnas tētis sniedza mums nelielu koncertiņu, kurā atskaņoja gan latviešu, gan populāras ārzemju melodijas. Bērni, sākumā uzmanīgi klausījās, bet vēlāk, ģitāras pavadībā, uzsāka jautras dejas.

Mīļš paldies  Katrīnas tētim, mums ļoti, ļoti patika!

 Grupas "Saules zaķēns" skolotājas: Lāsma un Madara


Vecāki iesaistās “Vāverēnu” ikdienas dzīvē

2023./2024. mācību gads iesākās kā ierasts – uz grupas sapulci aicinājām vecākus kopīgai sarunai par “Vāverēnu” ikdienas dzīvi, darbošanos. Pārrunājām dažādus jautājumus un vecāki jautā mums: “Kā mēs varam Jums vēl palīdzēt?” Izteicām vēlmi, interesi ciemoties pie vecākiem darba vietās, varbūt kāds  zina, kur mēs varam doties un ko jauku redzēt. Varbūt kādam  ir īpašās superspējas, ko mēs varam izmantot nepieciešamības gadījumā? Un tā sākās mūsu piedzīvojums visa mācību gada garumā, ko bez vecāku atbalsta būtu bijis grūti paveikt.
Pēc sapulces mūs uzrunāja Reiņa mamma – mums tiek noorganizēta mini ekskursija uz viņas darbavietu Saldus pamatskolā un lego inženierijas nodarbība. Septembra pēdējā dienā paēdām brokastis un devāmies ciemos. Reinis bija īpaši uztraukts un visu ceļu lēkāja un stāstīja visiem, ka mēs ejam pie viņa mammas uz darbiņu. Iepazināmies ar skolas direktori, nedaudz aplūkojām skolu un tad jau devāmies uz lego pasauli. Ar prieku un entuziasmu bērni darbojās un veidoja savas pilsētiņas. 
Turpinājām ar Saldus pilsētas pašvaldības policijas apmeklējumu, ko mums noorganizēja Kevina mamma. Bērniem bija iespēja redzēt gan kur policisti strādā, gan vērot kamerās pilsētas dzīvi, gan iekāpt policijas auto un to izpētīt no visām pusēm.
Sākoties oktobra jaunajai tēmai “Ko liksim galdā?” radās ideja par mazu teātra izrādi pēc pasakas motīviem “Zeltmatīte dārzeņu valstībā”. Uzrunājām Patrika mammu, jo viņas superspēja ir šūšana, un viņa ar savu talantu iepriecināja gan mazos aktierus, gan skatītājus ar mīlīgām dārzeņu galvassegām. Uz pirmizrādi devāmies koši un pamanāmi, tad jau pats galvenais – nesajaukt tekstu!
Sofijas mamma aktīvi sūtīja mums dažādas ziņas, kur mēs varētu doties – ieteica gan dažādus mini zoo, gan taku apmeklējumus, gan Saldus pārtikas kombinātu kā ekskursijas galamērķi. Tēmas ietvaros “Vāverēni” devās iepazīties ar to, kā tiek veidotas slavenās Saldus gotiņas, kā arī paši varēja tās iesaiņot un, protams, arī panašķēties.
Mūs uzrunāja Eimijas mamma un piedāvāja nākt pie mums un kopā ar bērniem cept vafeles. Marta mēnesī ideja tika realizēta. “Vāverēniem”  tika noorganizēta fantastiska nodarbība! Bērni paši jauca mīklu, grieza pildījumu un paši arī visu rotāja. Emijas mamma un tētis bija par visu padomājuši – gan par vafeļpannu, gan interesantām spēlēm un rotaļām.
 Vecāki ļoti aktīvi seko līdzi mēneša tēmas aktivitātēm – ierosina dažādus pasākumus, aktivitātes, spēles, atbalsta arī mūsu idejas kādu projektu realizēšanā. No vecāku puses vienmēr gūstam zibenīgu atsaucību par dažādiem jautājumiem. Tāpēc grupas kolektīvs saka lielu paldies visiem vecākiem par iesaistīšanos,  atsaucību, un atbalstu (foto galerijā).

Grupas "Vāverēns" skolotājas Anda, Liāna un skolotājas palīdze Evija